Studenci SKN Biotechnologów z projektem Ministra Edukacji i Nauki!

Rozpoczynamy realizację projektu pt. „SKN Biotechnologów w poszukiwaniu nowych ekstremozymów” SKN/SP/496550/2021
finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach projektu Studenckie koła naukowe tworzą innowacje.

Celem niniejszego projektu jest zagospodarowanie odpadowych surowców przemysłu spożywczego z wykorzystaniem mikroorganizmów pochodzących z zimnych środowisk fiordów norweskich do biosyntezy enzymów, głównie lipaz, o pożądanych właściwościach w procesach prowadzonych w niskiej temperaturze.
Scharakteryzowane mikroorganizmy oraz produkowane przez nie psychroenzymy stanowić będą cenny materiał badawczy o potencjalnym zastosowaniu w wielu procesach przemysłowych.

Studenci SKN Biotechnologów biorący udział w projekcie:
Zuzanna Mierzwińska, Paweł Moroz, Jan Pierwoła, Kewin Szydłowski, Kacper Szymański, Patrycja Ziuzia.

Kwota dofinansowania: 52 000,00 zł

Czas trwania projektu: 12 miesięcy (06.2021-06.2022)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.