Nasi studenci na szkoleniu genomicznym z dr Cecile Neuveglise!

W dniach 20-24 czerwca 2022 na naszym wydziale odbyło się szkolenie z ekspertem z zakresu genomiki dr Ceclie Neuveglise, pracującej na UMR SPO, INRAE w Montpellier we Francji.
W trakcie szkolenia mieliśmy dwa bloki edukacyjne:

1. Teoretyczny – gdzie mogliśmy zapoznać się z metodami sekwencjonowania DNA, jakie markery są stosowane, a także jak wyglądają niektóre genomy drożdży z gromady Ascomycota.

2. Praktyczny – gdzie na własnej skórze mogliśmy wytworzyć drzewa filogenetyczne, badać markery i porównywać sekwencje białek, prowadzić anotację genów dla Yarrowia lipolytica i obchodzić się z danymi RNAseq.

Szkolenie mineło w bardzo miłej atmosferze i poszerzyło nasze horyzonty.
Parzymy w przyszłość z nadzieją, że ta międzynarodowa współpraca będzie rozkwitać!

Merci dr Cecile!